Co je to barrique?

Jedná se prvdě podobně o způsob skladování nebo zrání vína v sudu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Barik (Barrique) je dubový sud o obsahu asi 225 l, který se používá k vyzrávání vín. Sudy se vyrábějí z amerického nebo francouzského dubu a pro uložení vína se mohou použít pouze třikrát. Víno ze dřeva sudu vyluhuje aromatické látky (vanilin, laktony, třísloviny a nezkvasitelné sacharidy). Délka ležení vína v barikovém sudu záleží na zkušenostech sklepmistra, pokud je tato doba příliš dlouhá, pak vonné a chuťové látky ze sudu překryjí odrůdový buket vína. Uložení vína v barikových sudech bývá deklarováno na etiketě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­rrique

Další odpovědi
panenka

Barrique je dubový sud o obsahu asi 225 l, který se používá k vyzrávání vín.