FlAsh_7

K čemu slouží či kde se používá „B- roll“?

Co je to „B roll“?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
annas

Užívá se ve filmové a televizní produkci.

"Filmy a videa mohou odříznout hlavní příběh a zobrazovat související scenérie nebo akce. Vytváření záběrů může ukázat divákům kontext příběhu.

Tyto sekundární obrazy jsou často prezentovány bez zvuku, protože se očekává, že zvuk z primárního záběru bude pokračovat, zatímco jsou zobrazeny další obrázky.

Různé záběry prezentované bez zvuku se nazývají B-roll.

Více najdete v odkazu.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/B-roll

--

F"B-roll je doplňující video materiál, kterým se dají prokládat nosná videa. Proklady se dělají proto, aby byla videa živější a byla dokreslena atmosféra.

B-roll by každá firma měla mít pro případ, že o ní někdo jiný něco natočí. Pokud mu dáte k dispozici B-roll, je dost možné, že ho využije při sestavování vlastního videa."

https://www.mail-komplet.cz/ma­gazin/video-b-roll/