hanka R+

Co je to Autista ? oředem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
hanulka11

Autismus je jednou z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je díky tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Autismus doprovází specifické vzorce chování

dál v odkazu

Zdroj: http://www.au­tismus.cz/

Další odpovědi
quentos

v praxi to vypadá tak, že daný jedinec sedí jako pecka a zdánlivě nic nedělá – právě proto, že má svůj vlastní svět a tomu vnějšímu nerozumí. Občas vydá nějaký ten skřek, pro okolní svět však opět nesrozumitelný.
Existují ovšem i mírné formy autismu, které se projevují jen problémy v navazování vztahů a komunikace s lidmi (např. Aspergerův syndrom) – ani to nemusíte na dotyčném poznat.

kapka

Přidám tip, jak srozumitelnou a zábavnou formou pochopit, co autismus je a jak lidé s touto poruchou vnímají svět. Doporučuji přečíst si moc hezkou knížku Podivný případ se psem. http://www.kos­mas.cz/knihy/107668/po­divny-pripad-se-psem/
Případně aspoň shlédnout jeden z nějznámějších filmů s touto tematikou Rain Man se skvělým Dustinem Hoffmanem v hlavní roli.

kapka

Nezlobte se Quentosi, ale tentokrát se velmi mýlíte. Autismus má mnoho podob, od těch nejlehčích případů, kdy se takto postižený člověk od ostatních lidí velmi málo odlišuje, až po těžší případy.

kapka

Quentosi, po doplnění už je odpověď lepší. 🙂

quentos

nebylo to míněno jako plnohodnotná odpověď, pouze jako doplnění odpovědí předchozích. S nějakým „mýlením se“ tady rozhodně nesouhlasím

kapka

Quentosi, palec ode mě máte za Aspergerův syndrom, za první část odpovědi ne. Studuji školu, kde je kniha „Podivný případ se psem“ na seznamu doporučené literatury.
Pokud jste na těchto stránkách, abyste se dozvěděl něco nového, přečtěte si ji. Dostala ocenění a je opravdu super. Napínavý příběh je vyprávěn z pohledu typického autistického chlapce. Čtenář si snadno udělá představu, jak autista vnímá okolní svět a jak vnímají lidé naopak jeho.
Tento chlapec je vynikající student, nesedí nikde jako pecka a nevydává skřeky.