Co je to Aspergerův syndrom?

Odpovědi
Lencis

Velice podrobně a dobře zpracováno na odkaze:

Zdroj: http://www.do­bromysl.cz/scrip­ts/detail.php?id=232

Dandi

Je to druh autismu.

alenka901

geneticky podmíněná pervazivní vývojová porucha patřící pravděpodobně do skupiny autistického spektra, jde o disharmonický vývoj osobnosti s poruchami sociálních vztahů a společenské interakce a komunikace, přičemž není narušen vývoj inteligence

Attack-design

Děti s Aspergerovým syndromem mívají obdobné problémy jako děti s autismem. Intelektově jsou dobře vybavené, některé jsou i výrazně nadané (naučí se samy číst, rozeznávají brzy číslice či písmena, umí citovat z encyklopedií, hrají šachy, ovládají počítač, mají vynikající mechanickou paměť).

V pěti letech odpovídá slovní zásoba a schopnost vyjadřování věku. Řeč některých dětí je příliš formální a připomíná mluvu dospělých. Děti s Aspergerovým syndromem mívají problémy v chápání sociálních situací, obtížně se vžívají do myšlení a pocitů druhých lidí.

V komunikaci jsou jednostranně zaměřené, mají potíže chápat humor, ironii, metafory, nadsázku. Do kolektivu vrstevníků se zapojují s obtížemi, patří mezi samotáře nebo se chovají natolik odlišně, že nejsou ostatními dětmi přijímány. Často bývají velmi neobratné, mívají potíže s psaním a tělocvikem. Výchova dítěte s Aspergerovým syndromem je velmi obtížná, frekventovaně se vyskytují vývojové poruchy chování, hyperaktivita, poruchy pozornosti a nedostatečná kontrola emocí. V dospívání mohou trpět depresemi, mají sklony k sebepodhodno­cování.