Co je to antuka a z čeho se vyrábí?

Děkuji, DaK

Nejlepší odpověď
panenka

Antuka je vyráběna rozemletím vypálených cihel. Mletí probíhá jednak rozdrcením v čelisťovém drtiči a domletím v kladivovém drtiči. Antuka je přetříděna přes vibrační síto na požadované frakce a uložena v předzásobníku, odkud je šnekovým dopravníkem dopravována do zásobníku pytlovací linky. Na pytlovací váze je plněna do igelitových pytlů po 40 kg.

Zdroj: http://www.ci­helnabratroni­ce.cz/index.php?nid=267­9&lid=CZ&oid=308198

Další odpovědi
Vicki

Antuka je rozdrcená břidlice a štěrk a používá se jako povrch na tenisových kurtech.

petrmb

ANTUKA je jemná drť z pálených červených cihel nebo červené pálené střešní krytiny (z rozbitých kusů), která se používá jako vrchní vrstva např. na tenisových kurtech. Má tu výhodu, že není nasákavá (loužičky se neudrží), je propustná a hlavně je levná. Antukový povrch se po vyrovnání válcuje těžkým ručním válcem, kropí se aby se neprášilo. Lajny se na něm dobře značí třeba mletým vápnem (na to je tkzv. lajnovačka). Dnes je už zastaralá.

Michal

Antuka je vrchní část tenisového povrchu.Vyrábí se z červených cihel jejich drcením.