mily

Co je to anarchie?

Co je to anarchie?např.v tom co dělate nebo v životě?

Nejlepší odpověď
annas

Anarchie (z řec. an, arché, příd. jméno anarchický) znamená bezvládí. Tento pojem je obvykle používán ve dvou rozdílných významech.

Jednak v negativním významu jako bezvládí zaviněné náhlou absencí autorit, například během výjimečných politických situací jako občanských válek, revolucí či rozsáhlých přírodních katastrof, vyznačující se neorganizovaností a chaosem.

Jednak ve významu pozitivním jako žádoucí stav společnosti dle anarchismu, vyznačující se samosprávnou organizací společnosti bez moci, tj. bez donucovacích autorit. V anarchii, na rozdíl od zákonů a donucovací státní moci, by určujícím popudem k jednání byla přirozená, svobodná vůle a solidarita.[

Další odpovědi
Spiritus

v užším smyslu je to i politická ideologie,která si taklda na rozdrobení státu na spoustu samostatně správních jednotek,historiky se ale už několikrát dosvšdčilo že je to nemožné,protože jsme lidi a ty vždycky potřebujou mít nad sebou někoho kdo je bude vést…