georgepm

Co je to Air OS?

Zobrazilo se mi po zadání výchozí brány 192.168.20.1 do web. rozhraní. také se mi zobrazil login a heslo, kam jeto přihlášení? Do routeru asi ne?

Nejlepší odpověď
cochee

Ale ano, může to být do routeru, nemáš značku Ubiquiti? Pokud to je tvoje vlastní zařízení a neměnil jsi přístupové loginy, pak defaultní jsou jméno i heslo: ubnt (a mimochodem, ta adresa bude spíše 192.168.1.20, ne? ;) ) AirOS je webové rozhraní pro management přístrojů této značky. Pokud to ale máš ápéčko na střeše domu, které máš pronajato od svého ISP, tak ten si tam skoro určitě přístupové kódy změnil, aby se mu tam nemohl někdo laicky hrabat.

Další odpovědi
jáára

2 cochee: já si sítě taky dávám jinam než na defaultní IP adresu. typicky úplně někam jinam než 192.x.x.x
Ale jinak máš pravdu že je to z UBNT