berry

co je to adiktologie ?

Nejlepší odpověď
Adlim

Adiktologie (z anglického názvu addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Od roku 2001 vychází v České republice odborný časopis na toto téma s názvem Adiktologie. Adiktologii je od roku 2005 možné jako bakalářský i magisterský obor studovat na lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­diktologie

Další odpovědi
hanulka11

Adiktologie je věda zabývající se příčinami vzniku, prevencí, léčbou, ale i výzkumem problematiky závislostí – prostě všemi souvislostmi kolem ní…