Co je to a jak to funguje?

Uměl by někdo popsat a vysvětlit fenomén,kterému lidé dali název „kauzalita?“

Nejlepší odpověď
Retko

Takle pise wikipedie:
Kauzalita – znamená příčinnost, kauzální vztah mezi příčinou a jejím následkem. V silnějším smyslu přesvědčení, že nic se neděje bez dostatečné příčiny.

Vlastnimi slovy bych rekl ze kauzalita znamena ze z jednoho „vychazi“ druhe, cili jedno je pricinou, druhe je nasledkem, cili je mezi tim kauzalni vztah.

Hezky to popisuje napriklad karma :)