qwert7

Co je to…??

Co je to žába? Vžycky mi kamarádi říkali, že když olízneš nebo budeš mít v puse dlouho nějakou ocel nebo rezavý předmět dostaneš na jazyk nějakou vyrážku.Děkuji za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
dědapetr

tzv. „žabku“ jsou to bílé flíčky,které se dělají na tvrdém patře hned za zuby.

Další odpovědi
Lenjička

tady krátký článek o „žabce“, ael s ocelí tam nic není 🙂

rockyx

zabka nebo odborne ranula, se tvori vetsinou pod jazykem kdyz se ucpe vyvod slinne zlazy.. tvori se cysticka kde se hromadi jeji sekret, vetsinou pod jazykem miva hlenovitou konzistenci. Casto se to vyresi tim ze stomatolog vam zkusi sondou odstranit kaminek ktery ucpal vyvod