Avatar uživatele
mj81

Co je to 3D tisk?

Poslední dobou jsem začal vídat inzeráty na 3D tiskárny, ale nějak jsem zatím nezjistil, co to vlastně je a k čemu je to dobré. Kde bych se to mohl dočíst? Google mi vyhazuje jen inzeráty na tiskárny, ale nic, kde bych našel odpověď na moji otázku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
myšpulín

Kouknětě na odkaz a vpravo máte soubory ke stažení, tam se v článu 3D tisk dozvíte více 🙂

Zdroj: http://www.di­gis.cz/3d-tiskarny-vyroba-3d-modelu/princip-tisku/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Sova

Jakou tiskárnu vybrat, abych mohl tisknout více barevné 3D modely? dokážete mi někdo s výběrem takové tiskárny poradit?

před 1476 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Renikled

Musíte vybírat tiskárnu, která má více trysek, a možnost napojení více strunových hlav na sebe. Kupoval jsem takovou tiskárnu, která dokáže vícebarevný tisk. Dal jsem za ni 27 tisíc korun.

před 1474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Tak to je mi tak nějak jasné, že by tiskárna měla mít možnost nasazení více těch strunových hlav. Za 27 tisíc to je docela dobrá cena, jste tedy s tiskárnou takhle spokojený?? tiskne kvalitě? a kde berete struny do tiskárny?

před 1470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Renikled

Podívejte se na 3D tiskárnu Prusa i3 MK3S, já jsem ji kupoval přes obchod, kde se speciáalizují na 3D tisk, a to obchod nc .cz, odkud kupuji i tiskové struny, které jsou ve výborné kvalitě.

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Polaskova44

Zdravím, zkuste mrknout třeba sem: https://www.shar­players.cz/za­kazkovy-3d-tisk/ Mají tam hezky vypsané na co vše je možné 3D tisk využít. Co vím, tak jedno z nejčastějších využití 3D tisku je například vývoj prototypů atd. 🙂

před 1499 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet