jiri2105

Co je timestamp?

co je to timestamp? Ve slovníku cizích slov jsem to nenašel

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

TimeStamp = časová značka. V doslovnějším překladu „časové razítko“.

Používá se to třeba na záznamu z bezpečnostních kamer (aby se nedal např. zfalšovat), ale i u normálních domácích kamer (a u profesionálních kamer to je taky samozřejmost).

Využití je ale možné i u jiných objektů, třeba v certifikátu u nějakého digitálního ověřeného dokumentu.

Mnohdy je formát „razítka“ normovaný.

Další odpovědi
panenka

tymestamp neboli parametr je nepovinný údaj a jeho výchozí hodnota je výsledek funkce time.

Zdroj: http://vectra­.tym.cz/modules/new­s/

Miky&Miky

je to proste casovy zaznam