Kulpix

Co je STEAM?

Doplňuju☆ vím, že to tu již bylo, ale nějak jsem stejně nepochopil co je to.

Nejlepší odpověď
anonym

Steam je platforma společnosti Valve Corporation určená k digitální distribuci her a softwaru a zajištění multiplayerového a komunikačního zázemí pro hráče. Lze zde zakoupit a stáhnout mnoho her a softwaru pokrývajících celé spektrum žánrů.

Steam klient a jeho funkce

Steam klient je ovládací rozhraní, z kterého má uživatel přístup k veškerým funkcím. Jde o program, který je bezplatně ke stažení na oficiálních stránkách.

Hlavní funkcí je možnost nákupu přes digitální distribuční systém. Kupující neobdrží herní krabici, disk nebo CD klíč (nehrozí tedy ztráta nebo poškození média), ale jeho hra je okamžitě připojena k jeho Steam účtu, kde je mu trvale k dispozici. Pomocí klienta ji stáhne a může začít hrát. Hry mohou být nakupovány jednotlivě, nebo jako balení několika titulů (např. Orange Box).

Steam se ale také poslední dobou stává jistou formou DRM ochrany (Digital rights management), hráči některých titulů musejí hry aktivovat přes Steam například i v případech, kdy si zakoupili krabicovou hru v obchodě. Takový případ nastal například u hry Call of Duty: Modern Warfare 2.

Jednu zakoupenou hru lze stáhnout přes vlastní účet do kteréhokoli počítače na světě. Podmínkou je, aby byl uživatel pod svým unikátním jménem přihlášen v jednu chvíli pouze k jednomu počítači.

Další důležitou funkcí je automatická aktualizace vlastněných produktů. Steam kontroluje, zda je nějaká k dispozici a pokud tomu tak je, stáhne ji a sám nainstaluje od nové aktualizace steamu již nejde vypnout automatická aktualizace v nastavení). Pokud je k dispozici více verzí, na základě detekce hardwaru vybere tu správnou pro uživatelův počítač. Tento proces nastává vždy po zapnutí klienta (při startu počítače, nebo ručně).

Stažený obsah dokáže klient zkontrolovat a pokud se najde chyba, stáhne znova pouze poškozenou část, čímž ušetří mnoho času. Steam také používá Distributed File System, který umožňuje spustit hru ještě předtím, než je celá stažena. To funguje pouze u některých titulů.

Steam obsahuje mnoho komunitních funkcí, umožňuje tvořit skupiny přátel, komunikovat s nimi v chatovacím programu, má také implementovánu silnou podporu pro multiplayerové hry. Přímo při hraní lze také spustit webový prohlížeč bez výraznějšího zpomalení hry.
[III]
Logo systému VAC.

Valve Anti-Cheat, systém proti podvádění ve hrách vlastněných společností Valve, je také ve Steamu integrován.

„Hraní her by měla být zábava. Za účelem zajištění co nejlepšího hraní her online pro více hráčů vyvinula společnost Valve špičkový systém ochrany anti-cheat, který automaticky zjistí a trvale zablokuje hráče, kteří používají podvody, na serverech zabezpečených ochranou VAC. Pro vás jako hráče to znamená, že se nemusíte bát, že by vás obtěžovali podvodníci, kteří by měli nespravedlivou výhodu a narušovali tak vaši hru.“[3] takto definuje systém VAC společnost Valve.

Služba Steam Guard chrání účet, aby se nedostal do nepovolaných rukou. To znamená, že je potřeba mít přístup ke kontaktní e-mailové adrese, abyste se mohli přihlásit k účtu služby Steam z neznámého počítače či prohlížeče. Jakmile se poprvé pokusíte přihlásit ke svému účtu služby Steam z neidentifiko­vaného počítače nebo prohlížeče, Steam pošle zprávu na kontaktní e-mailovou adresu. Tato zpráva obsahuje unikátní přístupový kód (pěti místný, skládá z písmen a číslic), který musí být zadán, aby byl přístup k účtu odemčen. V e-mailu je dále obsažena IP adresa a místo, kde byla lokalizována.

Steam podporuje i Rodinný režim. Tímto způsobem se dítěti mohou upřít některé funkce. Například dítě nemůže vidět všechny dostupné hry ve Valve Store (a nebo mu může být přístup do Valve Store úplně zablokován), nemůže vidět obsah vytvořený komunitou služby Steam, nemůže používat chat služby Steam ani se jakkoliv zapojit do komunikace s jinými hráči, nemůže upravovat vlastní profil, sledovat splněné achievementy nebo snímky obrazovky). Pro jeho odblokování je nutné zadat PIN kód.
Platby

Veškeré platby se provádí přes klienta. Využívá se k tomu šifrované připojení. Platit lze pěti způsoby. Pomocí platebních karet MasterCard a Visa Electron a další, nebo přes internetové služby PayPal a ClickAndBuy, nedávno přibyla i funkce PaySafeCard. Na Steamu můžete k platbě využít i Steam Peněženku, kterou si můžete nabít pomocí platebních karet nebo přes internetové služby. Do Steam Peněženky se ukládají také finance získané na Komunitním trhu.

V Evropě vyjma Velké Británie se zobrazují ceny v měně EUR.

Více v linku. Případně do diskuze přidám vlastni zkušenosti se Steamem.

Své produkty zde nabízí nejen Valve, ale také sto dalších vydavatelů, namátkou Strategy First, PopCap Games, THQ, 2K Games, Activision, Capcom, Codemasters, Eidos Interactive, Firaxis Games, id Software, Ritual Entertainment, Rockstar Games, Sega, Take-Two Interactive, LucasArts, Epic Games a Ubisoft. K červnu roku 2014 čítal seznam her přes 3500 položek[1] a od 27. září 2014 bylo na Steamu registrováno přes 100 miliónu účtů.[2] 28. prosince 2014 služba Steam dosáhla nejvyššího počtu přihlášených uživatelů současně (8,4 milionu).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Steam