Lásenka

Co je správně? Najedený nebo najezený?

Nejlepší odpověď
hanulka11

najedený

Další odpovědi
franku

Najedený.

tom004

Ať to beru jak chci,jednotné i množné číslo,pro mne jsou použitelné oba tvary.

Děda Louda

Pamatuji se, že jedna z těch nervózních úč na nás ve snaze o organizovaný pohyb ve stísněných podmínkách školní jídelny řvala: „Kdo je najedlý, odchází!“
Já používám raději slova sytý.

quentos

podle PČP pouze najedený (stejně tak ujedený, přejedený … a nikoli *najezený, *přejezený či *ujezený)

Zdroj: PČP

hanny 2

U nás se vždycky říkalo „najezený“.