klarinka6

Co je správně? It has got a swimming pool, a gym, a disco. nebo It has got a swimming pool, gym, disco. ??

Doplňuji:

  1. I'm sitting at the private beach
  2. I'm sitting at private beach
  3. I'm sitting a private beach

Odpovědi
quentos

  1. je správně; u každého podst. jm. bude člen

Doplňuji:
takto vytrženou z kontextu nelze správnost jednoznačně určit. Ale jak jste jistě odhadli, bez kontextu bude správně C – at a private beach, protože nevíme, o jakou soukromou pláž jde – mluvíme o ní poprvé.

50centes

A

quentos

Stejně je ta první věta šroubovaná a kostrbatá :{(> jednak za „has“ NEMUSÍ být furt „got“, jak to do studentů cpou furt ve škole (cpou to do nich proto, že to je britská úchylka) a jednak rodilý mluvčí v takovýchto větách „have“ spíše nepoužije vůbec a řekne „There is a swimming pool, a gym and a disco there.“ (Je tam bazén, tělocvična… spíše než „Má bazén…“)