Falcon124

Co je správně: EKONOMIKA, nebo EKONOMIE vesmírných letů?

Je správným názvem pro prezentaci o finanční stránce kosmonautiky a vesmírných letů název:
Ekonomika vesmírných letů / Ekonomie vesmírných letů

---podle webové definice mi to není jasné---

Nejlepší odpověď
dubraro

Ekonomika vesmírných letů

Ekonomie je vědní obor. Zkoumá zákonitosti využívání omezených zdrojů k produkci statků a služeb a jejich rozdělování mezi spotřebitele.

Ekonomika je souhrn hospodářských činností na určitém území. Je to tedy hospodaření nějakého subjektu, nebo i státu.

Pokud se jedná o to, vyhodnocovat náklady a výnosy vesmírných letů, jedná se o ekonomiku.