Michal Kole

Co je společenská odpovědnost firem? Každá větší se tím chlubí, ale zaměstnance klidně propustí a vyhodí jako odpad.

Nejlepší odpověď
fcoop

Asi sčítáš jablka a hrušky.

Společenská odpovědnost firem (Corporate Social Responsibility, CSR) je důležitým aspektem strategického chování firem a jako takový je uznáván i na úrovni Evropské unie. V rámci tohoto konceptu se podnik chová odpovědně nejen v oblasti obchodních rozhodnutí a strategie, ale také v oblasti životního prostředí a sociálního dopadu fungování firmy.

Společenská odpovědnost znamená udržení si ekonomického úspěchu a získání konkurenční výhody tím, že firma buduje svou dobrou pověst a získává důvěru lidí, kteří v ní pracují či žijí v komunitě, kde firma podniká......­.......blabla (Net)

Že se lidé chovají jak prasata – to s tím nablýskaným firemním štítem nemá moc společného.Ale – zná to asi každý – „O prachy jde vždy až v první řadě“.

Další odpovědi
spynfo

1,nenicit 2,neobtezovat okoli. Propousteni: ziskat hodnotu pro zakazniky, nebo zamestnavatele. Starsi lidi by spis uz meli obsluhovat sve zakazniky, nez cizi. To se mi to mluvi, sam se snazim zvysit svou hodnotu…
Doplňuji:
zamestnavatel je vzdycky meziclanek mezi vami, a vasim zakaznikem. Nevidim v nem stabilitu do zivota, spis naopak, zvysene riziko, ze prijdu o sve zakazniky a teda i prijmy.