annas

Co je spojeno s touto osobností?

Američan – zemřel 26. 11. Kde byl použit model 1910 tohoto konstruktéra a jaký byl jeho dopad? Ovlivnil dějiny nejen Evropy…

Nejlepší odpověď
rynek878

jen dodám:

Johnův FN-Browning Model 1910 použil Gavrilo Princip při atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Jak víme, úspěšně. V tom byl ovšem John Moses Browning nevinně.

link:

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/209572235­300051/

Další odpovědi
vagra

Je zajímavé,že Browningův systém uzamčení závěru s vertikálním pohybem hlavně, poprvé použitý u Coltu 1911, je v modifikované podobě používaný dodnes jako nejrozšířenější způsob uzamčení závěru u samonabíjecích pistolí.
Doplňuji:
Gavrilo Princip při atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este,vůbec netušil,jak strašlivé následky atentát bude mít!
Stal se záminkou k rozpoutání 1.světové války

Zdroj: vybráno z http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Joh­n_Browning

Mili @

John Browning…Colt model 1910…????