Zacheus

Co je špatného na průchozích koupelnách?

Ve článcích o rekonstrukích panelákových koupelen se na to nadává, ale já nechápu proč.

Nejlepší odpověď
marci1

Průchozí koupelna? Příbuzní kdysi měli takovou průchozí koupelnu. Kromě vany s pohyblivým umyvadlem a dvěma dveřmi tam nebylo nic jiného. Uzoučká nudle, ve které by měl trochu silnější člověk problém projít. 🙂
Architekti práci svých předchůdců, co se týče takovýchto koupelen, opravdu nechválí a tvrdí, že za dispozici bytu s průchozí koupelnou by se měli architekti stydět.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/bydleni/pa­nelak/rekonstruk­ce-panelakoveho-bytu-2-1.A171102_133­802_panelakovy-byt_rez

Další odpovědi
elkon

Dveře zabírají místo z obou stran. Jak v koupelně, kde by mohlo být třeba zrcadlo, tak i v místnosti, kde může být cokoli, třeba skříň.

Nassin

No, kdyby ti prošla koupelnou švarná sousedka, tak to by šlo, ale projít stará domovnice pro činži, nevím, nevím…

Midoc

Může tam být průvan. Nedostatek místa pro dvoje dveře.

autacek

Místo dveří na záchod dáš v panelákové koupelně v pohodě pračku.

No a pak je to o konfortu a nerušení se v rámci rodiny při činnostech..

zjentek

Nevím co je ta tom špatného, ovšem vím co ti v tom brání. A to jeden z předpisů stavebního zákona ČR. Takže pokud máš vilu v ČRdeli navrženu tak, že okolo koupelny máš pár ložnic se vstupem do ní, nikdo ti ji později nezkolauduje, bo místnosti pro hygienu MUSÍ BÝT od ostatních odděleny chodbou, nebo tvl jiným neobyvatelným prostorem! Kdo to tak doma nemáte, nepočínáte si legálně!

paul1

Náš druhý byt byl 4 pokojový, měl průchozí koupelnu z chodby do kuchyně. Ale do kuchyně vedly také dveře z obýváku a další z ložnice. WC bylo samostatné. Takže oboje průchozí dveře do koupelny bylo možné uzavřít. Mělo to tedy svoje výhody.

da ny

Nic, když se dají dveře zavřít a zamknout, nebo zbytek rodiny/domásnosti
respektuje to, že tam někdo je.
Praktické to není.
Každá doba má své trendy. Kdysi bylo potřeba uspokojit poptávku
po bytech. Stavělo se rychle a levně (i průchozí bytová jádra) Tehdejší
architekti to asi jinak neuměli. Stavitelé se toho několik let drželi.
Ne všude. Bytová jádra se vrátila k neprůchozí verzi. Úzké nudle často
zůstaly. Jindy stálo umyvadlo samostatně, vedle vany (naproti pračka).
Nebylo otočné, na vaně v průchozí úzké koupelně bytového jádra z umakartu.
Do takových koupelen se nevejde ani koš na prádlo, natož automatická pračka.
S těmi se však tehdy nepočítalo. V každém vchodě bytových/pane­lákových
domů byly pračky a mandl. Někteří lidé nosili do čistírny/prádelny nejen ložní
prádlo, ručníky apod., ale i osobní prádlo. Jiní prali/perou ve velkoprádelně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.