Putin

Co je špatného na genetickém upravování jídla??

Ovoce a živočichů ..

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Už tisíce let si rolník rozumně vybírá nejsilnější rostliny a chovatel dobytka silná zvířata pro další generaci…Kdyby naši předci neupřednostňovali tyto „geneticky dokonalejší“ plodiny a zvířata, tak tady dnes nejspíš nejsme ani my.

Další odpovědi
dejavu

Protože zdaleka není tak neškodné, jak se o něm soudilo. Nejen, že se ukazují degenerace a choroby, které nebyly dříve známy, ale souvisí to i s monopolem firem, které geneticky modifikované osivo prodávají, kdy vás přímo nutí ho kupovat a můžete za něj zaplatit vysoké pokuty, i když jste ho neobjednal, protože samosprášením se to dostane i do vašeho pole a rozhodují o tom testy kontrolorů. Vřele doporučuji si udělat čas a zhlédnout tento dokument, pak se vám rozjasní, o co se tu jedná https://www.y­outube.com/wat­ch?v=buwb6TMah­W0
Doplňuji:
Bohužel, Magix si plete genetickou modifikaci, kdy se přímo v DNA nahradí část kódu s přirozeným výběrem a šlechtěním. To je naprosto něco jiného! Pokud u kukuřice nahradíte část genomu a zabudujete do něj herbicid, dost těžko se to dá srovnat s tím, jak vybírali pro chov ty nej zvířata naši předkové. Nebuďte líní a mrkněte na ten dokument, co jsem dala odkaz, ať aspoň víte, o čem mluvíte.

gecco

Těžko říct…
Jde o natolik novou technologii, že zatím nelze stanovit vliv (z)konzumovaného GMO.
😉
Každopádně nějaký vliv na konzumenta mít bude – a je otázkou, zda tento vliv je ´vhodné´ považovat za pozitivní či negativní.

zjentek

ta technologie

Pepa25

Je vidět, že o tom moc nevíte – nejde o „genetické upravování jídla“ ale GMO, což je především kukuřice (a také rýže), které se dále používají jako krmivo. Žádní živočichové, které by lidi konzumovali, se geneticky nemodifikují. Vzhledem k tomu je otázka bezpředmětná …