Avatar uživatele
mosoj

Co je špatně ve společenském zřízení které žijeme ?

http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, SajmonModer, briketka10, Illines, anonym před 3374 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Co je špatně? Bohatnou Ti, co již bohatí většinou jsou, a to dost nechutně. Svět řídí pár enormě bohatých lidí, většinou bankéřů.
Spíš bych odpověděla na otázku: Komu je špatně....? Všem obyčejným lidem, kteří se snažili nebo snaží žít celý život poctivě. Za příslibem snadnější a pohodlnější budoucnosti se nechali zlákat k hypotékám, úvěrům, půjčkám. Kdo díky tomu opět zbohatl? Ti lidé ani omylem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Odpoveď byla označena jako užitečná

To je věc názoru.Před rokem 1989 většina lidí tohle zřízení chtěla a nevěřila tomu,že by jí mohlo přinést něco špatného.Oni to sice tehdy vůdci neřekli na rovinu a kdo to řekl,dostal přes hubu,ale obecně se tomu říká "Pozdě bycha honit".

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Nevedomost a chamtivost mocnaru.Volnost prospecharu a tunelaru.Zakony pro kozla.
Doplňuji:
studena valka ekonomie

Upravil/a: Illines

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Je to hlavně samozřejmě ekonomický systém. Nechápu jak může 10% obyvatel vlastnit 90% majetku na naší planetě, a jsou to samozřejmě ti nejbohatší obyvatelé. Proč všichni nemůžeme vlastnit všechno, proč nemůže být pro každého všeho dostatek? Mocnáři se ale budou zuby nehty držet tohoto ekon. systému!
Jestli chceme něco změnit, nesmíme hned přímo měnit to co chceme! Musíme na to jít od začátku. Nikdo nezhubne 20 kilo za den. Trvá to týdny.
Takže co navrhuji?
Změnit napřed naše kolektivní myšlení neboli smýšlení. Pochopit proč tu jsme a co hlavně chceme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

co je špatně, píše se o tom v tomto článku a to, že MMF vykořisťuje spoustu zemí, půjčuje jim peníze a potom je od nich chce zpět s velkými úroky a ty země se z těch dluhů nikdy nevyhrabou..
jsou na tom již takto zle téměř všechny státy v Africe..

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost