dudu

Co je špatně v partnerských vztazích naší společnosti?

S manželkou spolu žijeme už 42 let a rozhodně se nebudeme rozvádět. Občas snad jakoby hrozí, že se navzájem zabijeme. Proto čtu s děsem v očích, že se u nás rozvádí každé druhé manželství a 2/3 žádostí podávají ženy.
Vrtá mně hlavou, zda-li jsou neschopní naši chlapi a nebo všehoschopné naše ženy!!
Bohužel jen malá skupinka zdejších mužů dospěla metodou pokus a omyl ke zkušenosti, že dnes je racionálnější pojmout za choť např. Ukrajinku. Jsou to ženy skromné, pracovité a ctí zásadu, že muž je stále hlavou rodiny i když někdy také zlobí. Co vy na to?
Gecco dílem sice máte pravdu, ale vůbec nehledáte kauzalitu. V čem je např. podle Vás příčina, že většina problémových dětí i špatných studentů pochází z neúplných rodin, či rozvácenných manželství?

Nejlepší odpověď
gecco

Tradiční model (muž = hlava rodiny) mizí s narůstajícím faktickým zrovnoprávňováním žen (muž už není ten hlavní či snad dokonce výhradní živitel rodiny) – to je společenský vývoj a těžko říct, zda ´dobrý´ a nebo ´špatný´… Prostě je…
Ony i ty „Ukrajinky“ se příchodem sem změní, přizpůsobí se naší společnosti…
😉
Neschopní chlapi? – nemyslím…
Všehoschopné ženy? – taky nemyslím…
Pravdou je, že muž prostě ztrácí ´tradiční´ postavení a žena je na ´jeho úkor´ získává…
A pokud je baba natolik schopná, že ´si vystačí´ (a nebo že je schopna převzít ´vůdčí´ postavení v rodině), nevidím v tom problém.
Bohužel velice často se setkávám s babama, které dříve mluví a jednají a až poté myslí (pokud vůbec) – takže napřed jednoho chlapa znechutí a rozejdou se s ním – a poté zoufale hledají chlapa téhož typu – často marně, protože chlap (obvykle) není blbec, aby opakovaně ´skákal´ na týž ´špek´.
😉
Takže narůstá množství singles.
____
Osobně nehodnotím, zda je to špatné – jde o zákonitý vývoj.
😉
Doplňuji:
K Doplnění: Takto bych si to asi netroufl tvrdit…
😉
Řekněme, že „problémových dětí a špatných studentů“ je stále stejné % z celkové skupiny.
A protože došlo ve společnosti (vývojem) k nárůstu % neúplných rodin, došlo i k nárůstu % takových dětí, které v neúplných rodinách žijí.
😉
Já prostě nevidím*) kauzalitu
„neúplná rodina = problémové dítě“.
___
*) ale – přiznám se, nesleduju statistiky v tomto směru (jsou-li vůbec veřejně dostupné)

Další odpovědi
marci1

Na partnerských vztazích je špatný nedostatek komunikace, tolerance. On nebo ona chtějí mít „navrch“, toho druhého manipulují, chtějí ho mít „pod palcem“, prostě jako loutka na provázcích. Partnerský vztah by měl být harmonický, partneři by měli spolu více mluvit, probrat v klidu všechny otázky, problémy, starosti. Hlavně by měli vždy držet spolu a dělat vše pro to, aby to tak zůstalo a mohli svůj společný život ( popř. část života ) prožít v klidu, pokoji a hlavně s humorem ! 🙂

zzzlatokopka

Můj názor je v tom, že lidé dělají to, co dělají ostatní, jen aby se na ně nikdo nedíval, že jsou divní:-((

Mám několik kamarádek, co se vdávaly proto, že se vdávala jejich kamarádka, a tak nějak, aby nezůstala na ocet, vdala se rychle taky:-((

To samé je s pořizováním dětí, pokud někdo nemá v pětatřiceti děti, je podle okolí divný:-((

lexx

za vším stoji propad životní úrovně, nejistota existence, nervozita a vidina chudoby za dveřmi

anonym

Těžko posoudit,každej vztah má své pro a proti,někdy si začlou lézt na nervy brzo,někdy déle,ale tolerance musí bejt ve všech směrech,kromě nevěry,
Já byl s nebožkou 30 let a najdednou šup šel jsem od ní.
Říká se,že zvyk je železná košile,ale nesmí bejt moc opraná.