eliska.dot

co je smyslem ústavy?

Nejlepší odpověď
Drap

Právní norma .která je nadřazená všem právním normám v dané zemi.

Další odpovědi
meTTax

Dobrý den,
Zjednodušeně a v kostce řečeno.
Ústavní právo je soubor právních norem upravujících nejdůležitější
právní vztahy ve státě, zejména základní práva a svobody občanů, uspořádání
státu a rozdělení státní moci a její výkon.
Prameny ústavního práva jsou Ústava České republiky a ústavní zákony.
Jde o zákony, které mají nejvyšší právní sílu. Od ostatních zákonů
se odlišují především způsobem, jakým jsou projednávány a přijímány,
neboť při hlasování o nich se v parlamentu vyžaduje kvalifikovaná většina.
Formálně se pak liší i tím, že se nazývají ústavními.

O teorii ústavního práva se dá mluvit sáhodlouze.

Zůstávám s pozdravem