kul

Co je slovo knižní?

Co je podstatou a co tam patří.

Nejlepší odpověď
annas

Slovní zásoba je soubor všech slov v jazyce.
Dělí se z několika hledisek. Jedním z nich je dělení slov na nespisovná a spisovná. Slova knižní patří mezi slova spisovná, která se již nepoužívají v běžné mluvě, ale najdeme je v literatuře, někdy i v oficiálních nebo slavnostních projevech. Jde o slova zastaralá nebo básnická (celovat, nazírat, počin, dlít, chrabrý, jeseň, oř atd.), ale i o koncovky sloves (infinitivy na -ti, přechodníky – čísti, psáti, jda, přinesši atd.).
Knižní slovní zásoba někdy přechází do hovorové mluvy: zírat, kvapit.

Další odpovědi
kenyrts

to vás taky asi zaujme:

Zdroj: http://stredos­kolskaliteratu­ra.kvalitne.cz/vys­ledky.php?cx=par­tner-pub-4042517284542­917%3Axjlucmf6s5x&cof=F­ORID%3A9&ie=UTF-8&q=define%3Aknizni