hanny 2

Co je šalvěj divotvorná?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pro své psychoaktivní účinky jsou užívány listy šalvěje divotvorné, obsahující hlavní účinnou látku diterpen salvinorin A a neúčinnou látku salvinorin B. Účinky a délka jejich trvání se mohou výrazně lišit v závislosti na dávce a způsobu užití. Šalvěj divotvorná bývá někdy popisována jako „legální marihuana“, dle dostupných informací (jejichž zdrojem jsou zejména webové stránky organizace Erowid ) je však takové srovnání zavádějící. Popsanými účinky (narušení pohybové koordinace, zrakové halucinace, zažívání „jiné reality“, pocity empatie, vyrovnanosti nebo naopak zmatení či strachu aj.) se spíše podobá halucinogenním látkám – není to proto „párty droga“, ale droga vhodná pro relaxaci a rozjímání
Doplňuji:
http://zpravy­.idnes.cz/mla­di-kouri-legalni-drogu-salvej-divotvornou-fax-/domaci.asp?c=A060824_­204311_domaci_zra

Zdroj: podle wiki

Další odpovědi
Drap

Šalvějí je spousta druhů, vzájemně si dost podobných. I šalvěj divotvorná je léčivka s poměrně širokým využitím.

irij

No hanulko, skoro jsem odpověděl,že je to léčivá rostlina. Tak jsem si to s něčím spletl nebo je to taky léčivka?

hanulka11

irij léčivá je šalvěj lékařská