zjentek

Co je sakra ta židovská smrtelná kletba Pulsa denura?

Nejlepší odpověď
annas

z odklazu se dovíte víc.

Pulsa deNura, Pulsa diNura nebo Pulsa Denoura je údajně starodávný kabalistický obřad, při kterém jsou vyvoláváni ničící andělé, aby zablokovali nebeské odpuštění hříchů subjektu, což údajně způsobilo, že na něj dopadly všechny kletby pojmenované v Bibli, což vedlo k jeho smrti

Jeho historicita byla zpochybněna. V Mishpacha , Haredi novinách, Dr. Dov Schwartz z Bar-Ilan University a Haredi veřejná osobnost Moshe Blau argumentovali, že obřad nemá žádný základ v tradičním judaismu a ve skutečnosti pochází z poloviny 20. století.

Etymologie
Pulsa (množné číslo: pulsei ) je aramejské podstatné jméno odvozené z latinského slova pulsus , které znamená „úder“ nebo „úder“. Nura je aramejské podstatné jméno, které znamená „oheň“.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Pulsa_diNu­ra

Jeho historicita byla zpochybněna. vMishpacha, aHaredinoviny, Dr. Dov Schwartz zBa