Kelt

Co je s optickou myší, když bliká, nesvítí? Dá se opravit?

Lepší se mi dělá s myší na USB, než s prsty na notebooku mačkám tlačítka. Mám optickou myš, která je připojena na USB. Chvíli to svítí naplno, chvíli to bliká. Je tam křížový šroubek, ale ještě jsem ho neoddělával. Myš si mohu koupit novou,jen mne zaráží, co s ní je a kde je chyba. Chvíli myš bliká, chvíli svítí. Nechci kvůli tomu jezdit vlakem do obchodu a ztrácet tak čas. Děkuji.

Odpovědi
cochee

Blikání nemusí být známkou poruchy. Nenapsals, jestli myš vynechává, tzn. stává-li se, že hýbeš s ní a v tu chvíli se šipka na obrazovce nehýbe. Předtím jsem měl běžně myši, které, pokud se s nimi nehýbalo, LEDka zhasla, ovšem problikla při sebemenším pohybu, i náhodném nebo samovolném, takže bych v tu chvíli řekl, že jsem s ní já nehýbal. Teď už moje myš nesvítí (mluvím o senzoru, jinak má myš svítí „dekorativně“) vůbec, páč mám model s laserovou UV diodou, ta nevydává viditelné světlo. Takže mě netrápí, jestli LEDka svítí stále, nebo poblikává, když to světlo stejně nevidím.

Dochy

Nepíšeš co přesně Tě zlobí. Poblikávání jak píší ostatní nemusí být na závadu. U mnoha myší jsem viděl, že pokud leží na stole svítí jen trochu, jak se s nimi pohne rozsvítí se naplno, pokud ji položíš na záda a ona nemá povrch na který by se „chytla“, začne blikat.

Jinak může být nalomený kablík, nejčastěji hned u myši nebo u konektoru, nebo „vyčvachtaný“ USB konektor (na kablíku nebo na notebooku). Mezi námi USB konektory nejsou po mechanické stránce žádný zázrak.

mosoj

Kup si novou. Nebo se chceš pustit do opravy????

Ještě napiš, jestli ti zdejší „rady“ byly k něčemu a myš už funguje.

anonym

Ahoj Kelt, souhlasím s cochee, protože některé myši se z důvodu úspory energie v době nečinnosti vypínají a při opětovném pohyb zase rozsvěcují. Nicméně se stalo, že jsem měl drátovou myš a ta měla hned na začátku vývodu kabelu z myši špatný kontakt, a proto se mi někdy nehýbal kurzor na obrazovce, i když se myš hýbala.

anonym

vlakem do obchodu ? Si to objednej přes eshop (pokud vím třeba mironet má dopravu kamkoliv přes ppl zdarma) https://www.mi­ronet.cz/klaves­nice-mysi-a-tablety/mysi+fc14419/?­fPT=495&EXPT=

Dochy

ge0rge: Ta doprava zdarma myslím že nesedí. Já ji tam tedy nenašel. Výdejny z\a 50, parcel shop za 70, PPL standard 75…

OK akce do konce července (takže nejpozději dnes) při objednávce nad 300 (takže se vyhnout těm nejlevnějším kouskům)