SINGO

co je rychlejší a proč za 1– 3,6 Mb/s za 2– 2048/512 kbit/s

Nejlepší odpověď
Scalex

Ono se to špatně srovnává. Důležité jsou totiž dva údaje. První udává příchozí rychlost z internetu (download), druhý udává odchozí rychlost do internetu (upload).

3,6 Mb/s je de facto 3600 kbit/s, čili v downloadu je to rychlejší než ten druhý případ. U druhé možnosti je navíc uvedena rychlost uploadu – to je těch 512 kbit/s. Abychom posoudili, která z obou variant je výhodnější, tak bychom museli znát i uploadovou rychlost u té 3.6ky.

Každopádně pokud jde jen o rychlost toku dat z internetu do počítače, tak je rychlejší první varianta.