Terka88

Co je rasismus a xenofobie?

Doplňuji:
A proč jsou propojené olympijské kruhy?

Nejlepší odpověď
annas

xenofobie:
• odpor, nepřátelství, strach, nedůvěra ke všemu cizímu.

rasizmus, rasismus:
• (polit.) nevědecká protihumánní teorie o nadřazenosti lidských ras a etnických skupin
• nenávist k lidem určité rasy
• její projevy (utlačování apod.)

ABZ slovník

Zkuste si projít historii Odpovědi, určitě se dovíte ještě konkrétnější informace.
Doplňuji:
Pět kruhů představuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou, šest barev (včetně bílého podkladu) barvy všech národů světa.
Olympijská myšlenka: požadavek rovnoprávnosti všech sportovců bez rasové, politické a náboženské diskriminace, o požadavek demokracie a internacionalismu.

Další odpovědi
anonym

viz 22 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=xenofobie

led

len doplním annas.
prepletenie olympijských kruhov znamená vzájomnú spoluprácu

z odpovedí na podobnú otázku:
1 – K dispozici je pět vzájemně propojených kruhů barevné modré, žluté, černé, zelené a červené. Těchto pět kruhů představuje pět částí světa, které je dnes vyhrála se k olympismu a ochotni akceptovat zdravou konkurenci. Kroužky jsou s bílým pozadím o olympijské vlajky, šest barev a tím kombinaci napodobení těchto všech národů bez výjimky. Modrá a žlutá Švédska, modré a bílé Řecka, francouzské, britské, americké, německé, belgické, italské a maďarské trikolóry, žluté a červené Španělska leží vedle nových brazilských a australské vlajky, a starý Japonsko a mladé porcelánu. To je opravdu mezinárodní znak když baron de Coubertin očividně za kruhy a barvy jako dva nezávislé vlastnosti, a to i přesto, že MOV výslovně uvádí, žádný prsten reprezentuje konkrétní kontinent, stále ještě někteří lidé seznam zápasů. To jsou některé takové seznamy. (Od uživatele každého seznamu tvrdí, že seznam bude vysvětlení v obecné použití, jsou-li objednat zde abecedně podle svévolné, poněkud vysvětlující titulů.) Mapa, druhů * modrá – Amerika * žlutá – Afrika * černá – Evropa * Zelená – Oceánie * červené – Asie barvy zastupující národy, Blue Ocean * modrá – Oceánie * žlutá – Asie * černá – Afrika * zelené – Evropa * červené – Amerika barvy zastupující národy, řeckou vlajkou * modrá – Evropa * žlutá – Asie * černá – Afrika * Zelená – Oceánie * červené – Americas je to v barvách kontinentů významy, kteří se rozhodli MOV organismus: Asociace národních olympijských výborů, kteří englobes všem 204 národním olympijským výborem jako barvy symbolika jeho znaků

2 – Představují Indie – 5 kroužků představují 1) utratí 50 (nulová kroužek) tisíc dolarů za 2) jak se nule medaile 3) poslat 50 sto organizátorů pro nákupy v olympijských prostorách 4) má padesát milionů veiwers atleast se dívat na ostatní národy získání medaile 5 ) mají 50 odd centra nicnedělání
http://www.ex­posix.com/cs/an­swers/What-do-the-Olympic-Rings-stand-for.html

Doplňuji:
k odpovediam na stránke:
http://www.ex­posix.com/cs/an­swers/What-do-the-Olympic-Rings-stand-for.html

naozaj je tam taký zlý preklad, prosím o výnimku z porušenia kódexu – gramatika
Ďakujem

baghira

R: Bezdůvodné odlišné zacházení s lidmi na základě rasy nebo etnického původu.
X: Nenávist vůči cizincům.
Přesnější definice ti poskytne wiki.

bolak

jenom dodávám že xenofobie je naprosto iracionální záležitost a ve skutečnosti není čeho se obávat

(je to hodná holka) http://www.you­tube.com/watch?v=_dF3VTOc­buo