JanyOK

Co je „ptačí mléko“ ?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Ptačí mléko je velmi dobré a sladké. Je to dobrý pokrm či nápoj pro děti, ale samozřejmě i pro dospělé. Pro všechny ty, co sladké mají hodně rádi.

Postup vaření

Dáme vařit mléko a do mléka dáme větvičku vanilky.

Zatímco se mléko vaří, rozklepneme vejce a oddělíme žloutky od bílků. Bílky ušleháme v tuhý sníh a důkladně do něj vmícháme cukr podle chuti.

Žloutky okořeníme špetkou skořice a vmícháme je do horkého mléka. Mléko stáhneme na minimum, ale stále mícháme. Pomalu začneme polévkovou lžící nabírat sníh a dáváme opatrně do mléka. Mléko se sněhem – takzvanými ptáčky, necháme chvilku povařit. Asi tak jednu minutu a vypneme sporák.

Z mléka vyndáme sněhové ptáčky a dáme do mísy. Opatrně k nim přilejeme mléko.

Ptačí mléko můžeme ozdobit mletými ořechy nebo skořicí nebo kakaem.