Jahoda

Co je prostíráček?

Prosím o vysvětlení.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Adlim

Když se na Ivana chuďase dvakrát z bídy a hladu usměje štěstí, dostane od větru ubrousek Prostíráček a od slunce kozu dávající zlato, a když jej bratr boháč dvakrát ošidí a okrade, tu dostane Ivan chuďas šanci třetí. Mráz mu daruje mošnu Pomocnici, jež mu poradí: „Nevěř bohatému bratru, Ivane, vezmi rozum do hrsti!“

Zdroj: http://www.web­magazin.cz/in­dex.php?stype=a­ll&id=2773

Další odpovědi
Miroslavst

Je to ubrousek z pohádky Obušku z pytle ven.

kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky