kyky

co je prosim od noveho roku § 419?

muj manzel je odsouzeny a nyni ve vykonu trestu za majetkovou trestnou cinnost. ted by mel jet po novem roce k soudu s
§247,1odst a,b,e a melo by se toto jednani projednavat podle §419co je to prosim za §419?

Odpovědi
standa

Ustanovení § 419 nového trestního zákoníku říká, že:
„Trest uložený přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona za čin, který není trestným činem podle tohoto zákona, popřípadě jeho nevykonaný zbytek, se nevykoná“

Jinými slovy opakovaná krádež (§ 247/1.e) již podle nového trestního zákoniku nebude trestným činem, ale jen přestupkem, takže zbytek trestu za tento čin by měl být zrušen…