Co je prosím JKOV a kde jej najdu?Potřebuji to na přihlášku. Děkuji

Nejlepší odpověď
Alesh

„Obor – název“ uvádí se název oboru střední školy uvedený na vysvědčeních střední školy. „JKOV“ a „KKOV“ jsou zkratky pro kód oboru střední školy, kód JKOV (Jednotný katalog oborů vzdělání) je vyjádřen číselnou řadou, jde o kód staršího číselníku, který bude nahrazen kódy podle nového číselníku KKOV (Klasifikace kmenových oborů vzdělání). Kódy podle číselníku KKOV se liší od kódů číselníku JKOV tím, že na poslední pozici před lomítkem je písmeno, nikoliv číslice. V současné době se uvádějí oba kódy, neboť jde o přechodné období, v němž se kódy JKOV postupně převedou na kódy KKOV. Oba potřebné kódy jsou taktéž uvedeny na současných vysvědčeních střední školy. Kódy JKOV a KKOV uvádějí pouze uchazeči, kteří jsou studenty a studium na střední škole ukončí v roce 2001. Ostatní uchazeči, kteří se nehlásí přímo ze školy a kteří maturitní zkoušku vykonali v předchozím školním roce nebo dříve, nejsou povinni tento údaj vyplnit.

Zdroj: http://www.se­minarky.cz/sta­tic.php?go=how­to_prihlaska

Další odpovědi
tom004

Tady je,i s adresou.

http://www.mo­torjikov.cz/