Avatar uživatele
Deli

Co je pro psa žijícího v zateplené boudě v mrazech lepší?

Pořád nevím – nechat psa ve velkých mrazech (v noci) venku (resp.spát v boudě), nebo ho vzít na noc dovnitř?
Někdo zas říká, že ta noc uvnitř domu spíš ublíží…

Máme pětiletou zlatou retrívřici, do domu sama nevkročí, doslova miluje „svou“ zahradu a svoji boudu. Když ale v zimě vidím, že kolem 22.hodiny klesá teplota pod –10 st.C, jdu psa zavolat dovnitř a pustím ji až ráno. Sama se ale vstupu do domu nedožaduje.
Doplňuji:
Díky za názory.
Jinak – když už ji zavolám domů, někdy nejde, jindy přiběhne. Pak si lehne na pelíšek pod schody a tam spí jak dudek až do rána – vypuštění ven se nedožaduje.

Šlo mi o to, zda jí tím nějak nenaruším termoregulaci, zda pak nebude chlad snášet hůř. Ale asi zůstanu u toho, jak to děláme, vypadá zdravě a spokojeně a to je asi nejdůležitější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, beer, anonym před 4612 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Zlatí retrívři jsou inteligentní psi, takže bych to nechal na ni, pokud jí pobyt v boudě i v mrazu očividně nevadí. Divokým zvířatům taky nikdo v lese netopí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Pokud je zvyklá být venku a má tam zateplenou boudu, tak jí domu netahejte, snad jen kdyby přišli mega mrazy, tak ji strčte do chodby, nebo do nějakého chladnějšího prostoru. Mám tím namysli kdyby to šlo pod 20,,,jinak to vážně neřešte,,tím že jí berete domů, jí můžete způsobit nemalé problémy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Děláš to správně, není co měnit ani dodat..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pokud je pes venku zvyklý a hlavně, pokud má dobrou boudu, může být venku. Leda, jak se zde píše, kdyby byly mega mrazy.
Dobrou boudou myslím se závětřím, zateplenou a s podložkou na spaní.
Já jsem tedy mým holkám udělala dvířka do domu, ale to proto, že jsem je měla dřív, než byl domek se zahradou a byly zvyklé být uvnitř. A taky v zimě bych s nimi byla málo 🙂.
A…pokud by jí bylo zima a chtěla být v domě, určitě bys to poznala 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mam take labradorku . Do jejich osmi let jsem ji nechavala porad venku. Ted – je ji 12 ..ma ale problemy s klouby , tak ji nechavam do nuly stupnu a pak ji beru dovnitr. Chlad ji nedela dobre , spatne pak chodi. Je ale take jen na jednom miste . Nechci , aby chodila po dome. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud je pes od mládí a celoročně venku, tak bych ho venku i nechával.Pokud má zateplenou boudu a je zvyklý, tak mu to nedělá problém. Když jsou velké mrazy, taj snad na chvíli cca 1/2 hodinky ohřát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rottwy

Já byc jí do domu brala těc velikých mrazech .. jak to dělát vy. Alepokud ona saa jde do dmu nerada, nebo škrábe n deře, ž chce ven, tak byc jí nebránila. Ona si sama řekne :))ale v těch velikých mrazech, bych jí možná do domu pustila .)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Jestli by byla opravdu tak nízká teplota,tak bych pejska dala do vnitř a nebo jak jsem psala -iv- tak bych mu tu boudu přes zimu zateplila-dala bych mu tam koberec-deku by hned rozkousal a zateplila dvířka-nalepila bych zezhora koberec a pejsek by tam měl takový otvor prostě když před přes dveře tak se mu to odkrije jakoby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek