annas

Co je pro člověka riskantnější? Předjíždění na silnici, nebo „předjíždění“ na cestě za kariérou, tedy „přes mrtvoly“?

Myslíte, že se kariérista stane i morálním vítězem, protože "účel světí prostředky?

--
Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/11/08/09/37/suc­cess-2929745_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Obojí je svým způsobem riskantní.U před­jíždění na silnicích se za určitých situací riziko velmi snižuje a blíží se k nule, nebo alespoň k riziku běžné jízdy na silnici. U kariéry je to ošemetné a myslím, že v dobách dřívějších se takové riziko nevyplácelo a končívalo to i pádem V poslední době , jak se mi ukazuje na mnohých případech se to někdy i vyplácí a zdá se mi, že je to stále častější. Uvidíme jak ty kariéry nakonec skončí. Boří mlýny přece stále melou. Možná se jen zpomalily.
Nevím zda se kariéra stane morálním vítězem, ale doufám a věřím, že tomu tak nebude.

Další odpovědi
ivzez

Účel nikdy nesvětil, nesvětí ani nebude světit prostředky. Toto „rčení“ vždy byla,
je a bude jenom výmluva, nebo hloupý (marný) pokus „omluvit“ neomluvitelné.

Přestože sama neřídím (nikdy jsem se to neučila), si troufám tvrdit, že horší
nebo nebezpečnější je předjíždění na cestě za kariérou, tedy „přes mrtvoly“.

Předjíždění na silnici může (a často se to i stává) dopadnout dobře.
Předjíždění v kariéře má negativní dopad na všechny a nejhorší na kariéristu.
(Je jenom otázka času, kdy mu to dojde.)

_________

K dřívějším odpovědím:

Podle mne je kariérista větším nebezpečím pro zaměstnavatele.
Kariérista se nejenže neohlíží na své kolegy (zaměstnance), ale
často je mu „ukradený“ i prospěch zaměstnavatele.

Mc Merkurion

… předjíždění na silnici je naprosto běžná věc, nevidim na ní nic riskantního … máš-li ale na mysli riskantní předjíždění, tak je vobojí stejný: … je potřeba na to mít žaludek …

Kepler

Pro zaměstnance, si myslím, že je nebezpečnější kariérista, protože jde za svým cílem hlava nehlava a prospěch zaměstnanců je mu šumafuk. Patří mezi ten typ lidí, kteří nevědí, že právě zaměstnanci jsou nejcennějším kapitálem firmy.

annas

Ad Mc Merkurion,

nepochopil jste otázku, ale proptože dávám body jako poděkování za reakci, bod jsem vám dála.

Mc Merkurion

… ale pochopil, ptala jsi se „co je pro člověka …“ ne, na okolí, no a pro daného člověka předjíždění na silnici nejni nebezpečný, ale riskuje-li, tak jako v kariéře (jde přes mrtvoly), musí mít na to žaludek … člověk s morálkou neudělá ani jedno …
… jestliže byla otázka myšlena jinak, měla být napsána srozumitelněji … čím se ptám? co jsem nepochopil?
… až se zeptáš, kdo je pro oklí nebezpečnější, odpovím jako ostatní …

Mc Merkurion

… ještě polopaticky: jestliže na to mám žaludek, je mi fuk nějakej risk, jdu za vidinou zisku, proto vlastně z mého pohledu neriskuju …

Mc Merkurion

… děkuji za vysvětlení, v čem jsem nepochopil otázku …