Kotja

Co je příčinou duhového zbarvení kovu?

Viz. http://www.poc­ketknives.biz/I­magesProductsLar­ge/210930.jpg
Doplňuji:
A je takový kov šunt, nebo lepší, nebo to nemá vliv?

Odpovědi
Awe

Když ti kov udělá „duhu“ tak je přepálený,krásně to jde vidět pokud vezmeš brusku a trochu přitlačíš…Ale u tohoto nože si nejsem jistý jestli to není třeba druh laku
Doplňuji:
Přepálený kov už nemá takové vlastnosti jako v originálním stavu,ve finále je křehčí.Ale je možné že u toho nože to bude upravené jinak,moc se mi nezdá že by to bylo schválně přepálené

zjentek

žíhání- povrch kovu se broušením barevně mění
http://kovarna­.webzdarma.cz/stran­ky/zakladni_pos­tupy/tabulky_te­plot.htm
pro pochopení procesu je dobré naučit se toto:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­len%C3%AD
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kov%C3%A1­%C5%99stv%C3%AD
Doplňuji:
je to opravdu hodně velký šunt a nebo hodně špatná fotka. Věř v to první, bude to nůž do 200kč ,)

arygnoc

mení sa kryštalická štruktúra kovu a tým i jeho optické vlastnosti (odraz svetla).

ale to neplatí pre tento prípad, jedná sa o povrchovú úpravu, pravdepodobne laserom.
opalizujúceho efektu sa dosahuje 3D úpravou povrchu laserom (v atomárnom či molekulovom merítku) alebo špeciálnymi lakmi s obsahom drobných častíc kovu.

ponovotny

tohle bude buď slitina titanu, nebo povrchová úprava s obsahem titanu a nebo lak
Doplňuji:
http://www.mhy­bler.estranky­.cz/clanky/za­viraci-noze/titanium-duhovy---duhak.html

ladaadal

Pánové, to si opravdu myslíte, že kdyby to byl zmetek, že by to někdo pustil do oběhu? Navíc každá část se u nože zušlechťuje zvlášť, že by někdo byl takový machr, že by všechny zmršil stejně mi taky přijde krajně nereálné. Je to sice nekvalitní fotka, ale typoval bych na povrchovou úpravu. Což ovšem nemusí znamenat, že se pod ní neschovává šunt.

Emefej

Pobné barevné efekty se dosahují povrchovou úpravou, často se u dražších výrobků používá nanášení tenké vrstvy jiného kovu, třeba niobu.

Michalov

Může se to stávat při broušení, když se kov přepálí. Díky tomu potom už není tak pevný. Když si necháváme dělat velké ocelové konstrukce od firmy https://acther­mstrojirenstvi­.cz/oblast-cinnosti/ , tak nám zajišťují i profesionální broušení a tryskání včetně laku v lakovacím boxu

ponovotny

entku ty chobote, se vůbec divím, že ti není blbý … ale tobě holt ne. Možná je ten nůž šunt ale proti tobě opravdu bezvýznamný. Když seš tak úžasnej, tak proč tu na tuhle otázku odpovídáš mrdkama o tom, že povrch kovu se broušením mění? Ti to řeknu, je to proto, že seš hňup který si ani nedokáže vygooglit správnou odpověď a když vidíš, že je to evidentní tak přecházíš do útoku. Ale zpět k noži. Netuším co to tu blábolíš o zlámaných nožích. Pokud budeš používat můž místo motyky, tak zkurvíš i nůž za 10tis. a pokud ho na takovou „práci“ máš tak je naopak rozumější si pořídit nůž za 10 dolarů a když ho zničíš tak si prostě koupíš jinej. Seš nesmírně tupej, pokud si opravdu myslíš, že pokud jsi v životě zlámal hodně nožů, tak je to tím že jsi měl v ruce šunty. Vůbec nevím, kde jsi si vygooglil info, že nůž je páčido??? Nůž je na řezání, bodání a ty jsi možná zmatený z videí, která někteří výrobci natáčejí na propagaci toho co všechno jejich nože vydrží a proto, že jsi hňůp tak si myslíš, že ty nože jsou po natáčení furt jako nové. Je pravda, že jsou i nože, které snášení i hrubé zacházení, ale takový nůž mezi zavíracími opravdu nenajdeš a navíc takovým nožem budeš mít starost něco uříznout. A k tomu ideálnímu světu- se nevysmívej ideám, to že je svět takový jaký je, jde krom jiného na vrub kreténům jako jsi ty a lidi, kteří jsou idealisti, tenhle svět zlepšují, protože kdyby byli všichni lidi jako ty, tak by na světě nebylo hezké už vůbec nic. Doufám, že jsem na tebe byl milý přesně jak sis přál ty vyžíhanče ;)

zjentek

ladaadal: ne, ne, kdyby to byl zmetek, tak by to přece logicky nikdo nepustil do oběhu! A ty žiješ kde, vem mě do toho ideálního světa s sebou, please ,) ..tam na sebe budeme všichni milí, i s novotným

zjentek

kotja, kapesní nožík za 10dolarů je a bude šunt, možná ne tak šunt jako doslova shit. I když teoreticky tady o tom budou koketovat donekonečna. Raděj moc neřeš ty dlouhý skazky googlemachrů, co v životě nezlomili nůž a jako chlap ti říkám- chceš vážně radu? Kup jej, jdi s ním něco dělat a to ti dá praxi. Takovejch shitů jsem jako kluk polámal desítky, možná stovku. Nebo mi věř a uteč od toho. Ale pokud jej chceš vlastnit jen z principu hesla, že každý správný muž má umytýho ptáka a v kapse nůž, tak pak ti může vydržet fakt dlouho.

ponovotny

mě osobně se ten nůž líbí, jediné z čeho bych měl strach by bylo povolování šroubků ve střence, což je u levného nože možné, ale za tyhle peníze je to sranda – když nepočítám dopravu. V Česku se taky prodávají, ale je to od 500,– nahoru
http://www.zbo­zi.cz/?q=n%C5%­AF%C5%BE+Rain­bow

ponovotny

jen ještě doplním zjentka, který sice dobře trefil, že je nůž levný. Ocel 440 se používá i na mnohem dražší nože a povrchová úprava naprosto zaručuje, že nůž nebude reznout. Pojistka nože je pro levnou variantu dobrá, protože tahle spodní skoro nemůže selhat. Záleží čistě na tom pro jaké užití nůž uvažuješ a z toho pak vychází požadavky na kvalitu. Určitě s tímhle nožem nikoho neohromíš, ale šunt (tedy výrobek který by byl k ničemu) to rozhodně není

ponovotny

výrobce tohohle nože uvádí, že je nůž z tvrzené nerezové oceli 440, proto neplatí ten odkaz u odpovědi, kde je střenka z masivní slitiny titanu. Zde jde o povrchovou úpravu

ponovotny

u nože jde o TiCN (karbonitrid titanu)

ponovotny

jsem našel lepší odkaz http://www.noze-nuz.com/cerne­ni_cepeli/ochra­na_nozu.php

zjentek

novotný: :-Q

ponovotny

entku- : d~

ponovotny

entku- (°_°)