Jádrohlod

Co je příčinou?

Že měla slepice vejce se dvěma žloutky?

Nejlepší odpověď
arygnoc

Keby si pitval dospelú sliepku, medzi jej vnútornosťami by si našiel zárodky vajíčok. Sú to také žlté bobuľky rôznych veľkostí, čo vyzerajú ako strapec hrozna. Fyziologicky sa to stáva vtedy, ak do jedného škrupinového obalu sa dostanú dva takéto žĺtkové zárodky.

Další odpovědi
briketka10

Dvoužloutková nebo třížloutková vejce vznikají při krátkých časových úsecích mezi ovulacemi žloutků nebo při současné ovulaci 2–3 zralých folikulů. Vejcovodem potom prostupuje najednou více žloutků, přičemž mohou obdržet jeden bílkový obal, nebo má každý žloutek vlastní bílkový obal. Je-li interval mezi ovulacemi dvou žloutků dostatečný, může nosnice v průběhu 24 hodin snést dvě normální vejce.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vej­ce

mosoj

To samé, jako když má žena dvojčata. Jenom ta skořápka chybí.

anonym

Nadržený kohout 🙂

dnb

V některých obchodech se i prodávají a jsou neobvykle velká. Jedno stojí většinou 5 až 6 kč.