fira

Co je přednostní pohledávka z pohledu exekutora?

Při exekuci na plat jsou pohledávky rozděleny na přednostní a další.Jaký je v nich rozdíl?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Co jsou přednostní pohledávky

Ve zkratce se dá říci, že se jedná o pohledávky výživného či příspěvku na péči, pohledávky náhrady škody, daní a poplatků, pohledávky pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění a pohledávky přeplatků na hmotném zabezpečení a dávek státní sociální podpory.

Zdroj: http://exekuce-oddluzeni.blog­.cz/1010/obec­ne-myty-a-omyly-v-exekuci

Další odpovědi
Drap

Všechny pohledávky vůči státu jsou přednostní