Kazatel

Co je pravdy na tom, že nošení ochrany úst je již kontraproduktivní? Prý to oslabuje imunitu a omikron chytneme všichni.

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je tím, že už chtějí promořovat, a také promořují.

Další odpovědi
elkon

Zatím to nikdo oficiálně nezrušil, tak nedělej chytrého a neposlouchej kdejaké drby.

Justin1

Nošení ochrany úst s nosem venku je jako zamykání jedněch dveří ze dvou na ochranu proti zlodějům. Správné nošení ochrany dýchacích cest určitě význam má, ale cílem musí být snaha co nejvíc omezit šíření viru a ne jenom předstírání této snahy, když nás sleduje někdo, kdo nás může potrestat za to, že se nesnažíme, a rezignace, když si myslíme, že nás nikdo takový nesleduje. S virem se nedá diskutovat, není možné se s ním domluvit, že nám dá čestné slovo, že se šířit nebude, když my budeme polevovat v boji proti němu.

paul1

Včera to zaznělo v relaci u paní Jílkové, nevím přesně, kdo to říkal, ale byla to jedna z „kapacit“. Zároveň se dopustil dezinfomace, když říkal, že Japonci nosí a nosili roušky jako ochranu před prachem. Není to pravda, nosili je zejména při epidemii chřipky. A také včera se debaty vedly jen o rouškách, ale o respirátorech ne. Takže mohla to být i pravda, že rouška omikronu nezabrání. Ale možná, že respirátor ano. To už tam nějak nedopatřením neodznělo.

da ny

Nošení roušek (dlouhodobé) oslabuje IS, na tom se odborníci shodli.
Celé roky, při rýmě virového původu nosím roušku, z ohleduplnosti k ostatním. Ta chvíle v obchodě mi neublíží :) Ona ta rouška nějakou tu kapénku přece jen zachytí.
Důležité je klasická, základní hygiena (obecně jsou návyky nedostatečné).
Možná omikronem projdeme všichni, možná ne. Je vysoce virulentní, s lehčím průběhem, nač si dělat vrásky. ;D

zjentek

Elkon takže když ti před propastí řeknou skoč, tak ty prostě skočíš. Logicky, jak jinak.

zjentek

Paul co to povídáš, Asiati nosí roušky proti prachu běžně, zajeď si někam než píšeš, třeba do Japonska nebo do Nepálu (já tam byl a pěkně kecáš).

Ametyst

Londýn byl obvykle také plný Japonců s rouškami.