Paetur

Co je pravdy na tom, že každý učitel nyní musí mít magisterský titul?

Nejlepší odpověď
annas

Magisterský titul z oboru, nebo jiný vysokoškolstý titul z neučitelského oboru s učitelským doplňkovým studiem je předpokladem pro výuku.

To platilo vždy, že učitel má mít příslušné vzdělání, jenže na některých školách bylo málo odborníků, takže se nižší vzdělání tolerovalo.

Další odpovědi
Drap

Nemusí, v některých případech může mít i jiný titul a doplněné pedagogické vzdělání.

ivzez

Není to pravda.

Každý učitel by měl mít vysokoškolské pedagogické vzdělání
nebo vyskoškolské vzdělání některého jiného oboru a k němu
doplňkové pedagogické vzdělání.

V praxi ale stále ještě někde učí neaprobovaní učitelé.

Emefej

Není to pravda.