sesednizkola

Co je pravdy na tom, že den má 24 hodin?

Nejlepší odpověď
Drap

Taky jsem to slyšel. Zřejmě na tom něco bude

Další odpovědi
quentos

Definuj „den“.
Pokud myslíš tzv. hvězdný (siderický) den, tak ten je kratší. Má cca 23 h, 58 (podle některých zdrojů 56) min a 4 s.
Právě kvůli nerovnosti siderického a kalendářního dne se zavedl přestupný rok a jeho vynechání jednou za sto let.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hv%C4%9Bzdn%C3%BD_%C4­%8Das

Kepler

Podle hodin ano, podle kolegů hvězdářů jen skoro. Den, tedy jedna otočka kolem své osy trvá 23 hodin, 56 minut a 4,091 sekund (wiki) To je . 1 siderický den – vztaženo ke hvězdám, nikoliv vzhledem ke Slunci.

ivzez

Říká se to…

aliendrone

ÚPLNĚ FFŠICHNI SE TĚ SNAŽÍ OKLAMAT!!!
Den NEMÁ 24 hodin – to je jen propaganda, Putinova snaha destabilizovat naši svobodu a demokracii, nesmíš tomu věřit!!!

Uvaž – kdyby měl den 24 hodin, KOLIK hodin by pak měla NOC?!? ;) :D :D