Válek Petr

Co je pravdy na tom, že autožárovka praskne, pokud na ni sáhnu prsty?

Je to potem?

Nejlepší odpověď
brillant

Pro každý typ žárovek to neplatí. Nemá se sahat na sklo halogenové žárovky. Křemenné sklo může být poškozeno následkem styku s nechráněnou pokožkou. Soli, obsažené v potu, se za provozu žárovky vleptávají do povrchu skla, způsobují změnu struktury, jeho rekrystalizaci, přehřátí a nakonec prasknutí. Pokud dojde k dotyku skleněné baňky, má být očištěna technickým lihem.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Halogenová_žá­rovka

Další odpovědi
L. da Vinci

Nejde vše svádět na pot. I mastné prsty dokáží znehodnotit halogenky.