hapiky

Co je praktičtější: odložit věci na zítra, nebo neodkládat?

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, nebo odlož to, co počká do zítřka? Nebo snad tzv. čekačka pomáhá k lepšímu rozhodnutí či rozuzlení a vyřeší se snadněji?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na okolnostech. Je to individuální, někdo má rád stále čistý stůl, jiný se domnívá, že vydá ze sebe víc, pokud má méně času. Ale víc podléhá stresu … práce kvapná, málo platná.

Vzpomínám si na Scarlett O’Haraovou, která se řídila slovy : „Budu na to myslet až zítra.". Řešila tak některé nepříjemné situace.

Výhoda tohoto přístupu – je možné si vše rozmyslet, nevýhoda – někdy může být pozdě. Při častém odkládání se může projevit prokrastinace, která se může stát nemocí.

Snažím se věci neodkládat, záleží na tom, zda jsou jednoduché či složité. Pokud jde o něco nepříjemného či náročnějšího, snažím se vyřídit hned a mít čistou hlavu. Protože další den může problém narůst.

Pokud je víc možnosti řešení, tak je lepší počkat a říct si důvody pro a proti, a pak se rozhodnout. Zde platí – ráno moudřejší večera.

Další odpovědi
aliendrone

Asi jak kdy – osobně preferuji řešit bez odkladu, na druhou stranu ti jistě (pochopitelně DŮVĚRNĚ) mnoho byrokratů sdělí, že odklad je téměř dokonalé řešení, jelikož časem se problém/záležitost vyřeší jaksi sama, přinejmenším tím, že „vyšumí“. :)

V padesátých letech vyvstala potřeba mnohem silnějších lokomotiv a řešil se problém, zda-li vyvíjet parní lokomotivu na kapalná paliva (se kterými se mnohem efektivnějí manipuluje – prostě takový ekvivalent, který již nahradil nahradil uhlí pod kotli parního stroje/turbíny na lodích). Řešilo se a řešilo, vznikaly komise jedna za druhou a nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost za konečné rozhodnutí. Samé odklady… a jinak nic.

K rozhodnutí ale nikdy nedošlo, dnes je ti asi jasné proč. Problém se v průběhu času „vyřešil sám“! ;) :D :D

Takže odpověď je: „JAK KDY A JAK CO!“ :D :D :D

Kepler

Jsem typický prokrastinátor, zvláště co se týká nepříjemných věcí. Někdy to je ale ku prospěchu, když věc řádně promyslím a nakonec to provedu líp.

marci1

Praktičtější je udělat dnes to, co je potřeba udělat a zítra, či pozítří to, co není tak nutné a akutní. Každý den něco, abych se z toho nehroutila. 🙂

Mc Merkurion

… no, je lepší si vše pořádně promyslet, někdy se stane, že problém se mezi tím vyřeší sám, co se týká práce, mám ale zkušenost, že nemá nožičky a zatím mi nikdy neutekla a vždy na mne počkala, a někdy ještě k mé zlosti povyrostla …