ivca11

Co je potřebné při přepsání firmy s r.o.

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, jestli někdo nevíte, co je vše zapotřebí při přepsání firmy s.r.o. z jedné fyzické osoby na druhou… A kolik to přibližně může stát.
Díky za odpověď.
IK

Nejlepší odpověď
standa

Máte nejspíš na mysli „převod obchodního podílu v s.r.o.“ , tato problematika je buď popsána ve vaší Společenské smlouvě a pokud ne, tak se postupuje podle obchodního zákoniku, kde se nabízí několik variant podle toho zda se ´podíl´ převádí na osobu mimo stávající společníky nebo na stávající společníky…

Toto rozhodnutí musí být učiněno na valné hromadě za účasti notáře, takže doporučuji se u nejbližšího notáře stavit a ten vám sdělí jednak předběžnou cenu pro vyhotovení Notářského zápisu a jednak vás poučí jak celá akce proběhne.

Když zůstaneme jen u té ceny, tak do ceny vstupuje jednak hodnota převáděného podílu a zejména prodejní cena tohoto podílu (započítává se samozřejmě ta vyšší). Pokud by cena podílu měla být do 100.000 Kč, tak poplatek u notáře bude max. do 3.000 Kč.