ozzius

Co je potřeba pro obchodování na burze?

Jedná se o akcie, opce, kryptoměny, atd.
Jde mi o to co vše (živnostenský list – a jaký, atd.)
Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Hlavně vstupní kapitál. Jako na každé rozmnožování kapitálu.

Doplnění: Pokud chceš obchodovat vlastní peníze, nepotřebuješ v zásadě nic, než peníze, znalosti, informace a INTUICI. Pokud chceš obchodovat cizí peníze, čili zprostředkovávat, dělat makléře, to už bys musel být nějakou formou buďto zaměstnám u makléřské společnosti, nebo by už šlo o podnikání.

Další odpovědi
Rokio

V dnešní době stačí klidně už několik tisícikorun. Kromě toho znalost v obchodování na burze a pevné nervy.

Živnostenský list není potřeba.

autacek

Co je třeba k obchodování? Znalosti, zkušenosti a zdroje krytí.

DoTazatel

Hlavně znalosti, orientaci na trhu, umění prodávat, trpělivost, schopnost předvídat a poznat nepoznané. Samozřejmě (vlastní) peníze.

dubraro

Licence burzovního makléře.

Pepa25

Nenaletět na reklamy a sliby dohazovačů. Většina nezkušených investorů bohužel naletí podvodníkům a investují do toho, čemu nerozumí (CFD, opce atd.).