Kako

Co je potřeba na vyřízení mého prvního OP?

Ahoj, na netu jsem koukala, co potřebuju na vyřízení OP, hledala formuláře a tak. Je mi teď 15, tak bych ho měla mít. Vyřizovali jste teď pro sebe nebo své děti OP? Co jste udělali a vzali si s sebou? Byli jste nějak objednáni? Děkuji. Na netu těm složitým formulacím nerozumím…

Nejlepší odpověď
anonym

Zajít se zákonným zástupcem na příslušný úřad. Formulář vyplní úředník.
Vzít sebou rodný list svůj, oddací list rodičů (ohledně st. občanství), rodný list rodiče. občanku rodiče. Viz odkaz, bod 7.
Doplňuji:
Chuds, nic se neděje, hlavně že dorazí ta správná informace. 😉

Zdroj: http://www.pra­ha4.cz/248_Nej­castejsi-dotazy-k-tematu-obcanskych-prukazu#Jak_m%C3%­A1m_postupovat_p%C5%99i­_%C5%BE%C3%A1dos­ti_o_prvn%C3%AD_OP?

Další odpovědi
chudst

Poopravím Česílka, Vám již 15 let je, nepotřebujete zákonného zástupce (ten je potřeba do 15 let):

Vydání občanského průkazu pro občana po dovršení 15 let:

  • o vydání OP žádá občan nejdříve v den dovršení 15 let věku,
  • předkládá rodný list,
  • jeho osobní účast je nutná z důvodu pořízení jeho podoby,
  • nevyplňuje se žádost (žádost je vygenerovaná ze systému e-OP),
  • lhůta pro vydání je 30 dnů,
  • platnost dokladu je 10 let.

Žádost o vydání OP vytiskne pracovník na přepážce, současně pořídí digitalizovanou podobu občana, jemuž bude OP vystaven.

Zdroj: http://www.brno­.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-organizacni/odbor-spravnich-cinnosti/potrebuji-si-vyridit/obcanske-prukazy/obcansky-prukaz-pred-dovrsenim-a-po-dovrseni-15-let-veku/