irij

co je potom pracovat offline?

co je pracovat offline na počítači, když jsem podle významu vlastně odpojen?(Soubor-pracovat offline)

Nejlepší odpověď
janek66

Jednoduše pracujete na počítači,ale nejste připojen k internetu.

Další odpovědi
anonym

často se používá „offline režim“ u aplikací jako je třeba emailový klient thunderbird, nebo aplikace googlu (Google Docs, Google Mail, …) znamená to, že aplikace size nemá přístup k aktuálním datům a informacím, ale je přesto použitelná a umožňuje alespoň pracovat s těmi daty, které si zatím stihla uložit na váš počítač. Předpokládá se že v offline režimu nebude napořád a tak při nejbližší příležitosti, kdy se opět připojíte (online) se pokusí opět získat aktuální data a všechny změny, které jste provedl uplatnit na vzdáleném serveru (tzv. synchronizace)

triviální příklad režimu offline:
pokud si otevřete webovou stránku na internetu, pak odpojíte internet (vyškubnete kabel), pak váš internetový prohlížeč pracuje v režimu offline – přesto ale pracuje, plní svůj účel dokud ovšem nebudete chtít načíst další stránku pochopitelně, to nepůjde pokud si ji prohlížeč už dříve neuložil do vlastní cache (vyrovnávací paměti) odkud by mohl její neaktuální verzi otevřít.

hanulka11

já si takto třeba popisuji fotky a třídím