independent

Co je populismus?

Nejlepší odpověď
briketka10

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) je líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“.
Viz první odstavec na Googlu.

Otázka se nemusí tak rychle uzamykat.
Jsou zde i ostatní uživatelé, kteří by se
rádi vyjádřili.

annas

Pro zájemce doplňuji odkaz k odpovědi briketky10

http://volebni­revue.cz/poli­ticke-smery-populismus

ivzez

V poslední době jde poměrně často jen o osočování konkurenčních stran a politiků.

anonym

Populismus je v podstatě, když lidem lžete, nebo záměrně říkáte pokřivenou pravdu jen proto že tušíte, že to chtějí slyšet.