Co je polyneuropatie a jak se dá léčit?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

http://www.vi­talia.cz/kata­log/nemoci/po­lyneuropatie/

Další odpovědi
rybíz

„viz Michal Kole.
Léčba polyneuropatie je náročná a skládá se jak z medikamentů, tak pravidelných rehabilitací. V řadě případů bohužel léky nezabírají a trvá delší dobu, než se najde vhodné léčivo.“
Tuhle nemoc mám a není to nic příjemného, ale zvyknout se dá na vše.

Gwen

Můj otec má polyneuropatii dolních končetin. Odumírají mu postupně nervy v lýtkách a pak i v holeních, dá se to zbrzdit, ale zastavit ne. Prášky na to podle neurologů nejsou, chce to neustále cvičit a posilovat svaly tak, aby nebyly na nervech plně závislé a uměly fungovat i bez citu. Je mi táty někdy hrozně líto, nechce chodit o holi, že už by pak bez ní nedokázal vylézt ani před dům, a někdy při chůzi mu noha trochu vypoví a on se zamotá, přičemž většinou slízne opovržlivé pohledy a poznámky typu „nojo, ožrala, ten se motá“. Doufám, že u mladých lidí se polyneuropatie vyléčit dá, u starých ale nedá. držím Vám palce.