andreamalina

Co je podstatou genderové rovnosti?

Nejlepší odpověď
Emefej

Zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-vlastne-gender ti bylo vysvětleno co to je gender. Co to je rovnost snad víš.

Další odpovědi
quentos

Na otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože ve většině společností je genderová rovnost pouze teorie (většina současných společností staví výše ženu, menšina muže).
Podle Van der Kaa (1998) je podstatou teorie genderové rovnosti eventuální kontrapozice genderových rolí ve vzdělávání na jedné straně a v rodině na straně druhé (viz zdroj).
P.S.: Googlit snad umíte – kde myslíte, že jsem ty informace sebral? :{D>

Zdroj: https://books­.google.cz/bo­oks?id=LnGpTDQ­i2S0C&pg=PA67&lpg=PA67&d­q=teorie+gende­rov%C3%A9+rov­nosti&source=bl&ot­s=WKRpU32jL8&sig=Lk6weP0­orcc1kO-87NNZpVQ6dYI&hl=cs&sa=X­&ved=0CDIQ6AE­wA2oVChMIu8TL--uMyAIVikbbCh1HmgBz#v­=onepage&q=te­orie%20genderov%C3%A9%20­rovnosti&f=fal­se

gecco

Domácí úkoly tu nevypracováváme…
😉
Ale pokud napíšeš svou definici daného pojmu, zkontrolujeme ti ji a případně rozporujeme nebo odsouhlasíme…
😉

ProFairPlay

Prosazování genderové rovnosti (gender equality) je zásadní pro uplatňování rovných lidských práv a je spojeno také s udržitelným rozvojem. Cílem je dosáhnout takové společnosti, v níž budou mít ženy i muži stejné příležitosti, práva a povinnosti, a to ve všech sférách života. O genderové rovnosti hovoříme tehdy, jsou-li obě pohlaví schopna rovnoměrně kooperovat také v rozdělení moci a vlivu a zároveň mezi nimi panuje finanční nezávislost. Koncept genderové rovnosti se potom promítá i do sféry osobního života, v němž ideálně oba partneři sdílí odpovědnost za domácnost a děti a stejně tak mohou rozvíjet své osobní ambice, zájmy a talent.

led

Rovnaké práva, ale aj povinnosti ľudí všetkých(?) pohlaví.
PS.
Nedávno bol v niektorých štátoch vo svete priznaný štatút 3.pohlavia (ani žena, ani muž; aj žena, aj muž)

Agneta

Láska :D

arygnoc

keď začnú muži rodiť.

genderová rovnosť je kravina.

😉